Jak przygotować kaszkę dla dziecka?

Wprowadzanie nowego pokarmu do jadłospisu dziecka, to wielkie wydarzenie w życiu rodziny. Jednym z wcześniej pojawiających się produktów jest kaszka, którą można podawać dziecku już po 4 miesiącu życia. Jak jednak ją przygotować i jak podawać? Przepis jest banalnie prosty.

Na pierwszym etapie wprowadzania kaszy do diety niemowlęcia, warto podawać ją w formie bardzo rozwodnionej. Można wówczas podawać ją w butelce, z uwagi na płynną formę. Z czasem warto podawać ją w miseczce, choć należy wziąć pod uwagę fakt, iż kaszka ma tendencję do gęstnienia.

Kaszkę przygotować jest bardzo prosto. To błyskawiczne danie do sporządzenia, które przygotowuje się zawsze zgodnie z instrukcją, czy przepisem, zamieszczonym na opakowaniu. Trzymanie się ściśle zaleceń z opakowania daje pewność, iż sporządzimy jedzenie dostatecznie sycące, która zawierać będzie odpowiednią ilość witamin oraz potrzebnych dziecku minerałów.

Kaszkę należy zalewać albo wodą, albo mlekiem modyfikowanym w zależności od rodzaju zakupionego produktu. Pamiętać należy również, iż niezjedzoną kaszkę należy bezwzględnie wyrzucić, nie zaś przechowywać na później..